10.000₺ ödüllü Severnik Ulusal Kadın Turnuvasında kupanın sahibi Türkiye oldu!

Geçtiğimiz haftalarda duyurduğumuz Severnik Ulusal Kadın Turnuvası‘na PUBG Mobile kadın oyuncuları tarafından büyük bir ilgi gösterildi.

Türkiye, Arnavutluk, Rusya ve Almanya gibi ülkelerden gelen katılımlar üzerine öncelikle en iyi takımlar belirlendi ve ardından ülkeler arasında hazırlık maçları oynandı.

Ülkeler arası oynanan hazırlık maçlarında takımlar arasında çekişmeler gerek izleyicileri, gerek organizasyon düzenleyicilerini bir hayli heyecanlandırdı.

21 Eylül’de başlayan ve 23 Eylül’de sona eren ülkeler arası maçlarda karşı karşıya gelen ekipler, büyük final için doyasıya mücadele etti. Mücadele aşamasında Türkiyeye ait sonuçlar ise ;

Türkiye 3 – 0 Almanya
Türkiye 3 – 0 Arnavutluk
olarak kayıtlara geçti.

Her ülke birbirine karşı zorlu mücadeleyi gerçekleştirirken büyük finale ise sadece Türkiye ve Rusya Ekipleri kalabildi.

Büyük finallerde ülkemizi çok güzel şekilde temsil eden PUBG Mobile Türkiye kadın oyuncularımız, Rus kadın oyuncularını 3-1 mağlup ederek 10.000₺’lik büyük ödülün sahibi oldular.

PUBG Mobile Ulusal Kadın Turnuvasına yaptıkları destekler ve katkılar için Sultangazi Belediyesi Başkanı Sayın Av. Abdurrahman Dursun’a ve Türkiye E-spor Federasyonuna teşekkür ederiz.